Spať na úvod

Vonkajšie žalúzie vydržia poveternostné podmienky, pretože majú širšie lamely a sú robustnejšie.

Okrem ochrany pred prehriatím, poskytujú výrazne zatemnenie s odolosťou proti vetru prostredníctvom stabilného zatvárania celého systému lamiel.

Vlastnosti a dizajn

Jedná sa skutočne o multifunkčné zariadenie tieniacej techniky, pretože sa dajú nastavovať v ľubovoľnom uhle. Pre tlmenie rušivých zvukov sú lamely vo vodiacich lištách vedené pomocou plastových vložiek.

Dizajn lamiel je jedinečný a široká škála farebného prevedenia robí z vonkajších žalúzií zaujímavý prvok stvárnenia fasády.

Funkčné vedenie svetla

Individuálna funkcia vedenia svetla robí z vonkajších žalúzií tvorcu príjemnej  nálady pre harmonické prostredie miestností. Polohovateľné lamely vpúšťajú presne toľko svetla, koľko si želáte a súčasne sú absolútne antireflexné.

Systém ECN®

Systém ECN® znamená spojenie jednotlivých lamiel prostredníctvom patentovanej pásky so svorkou a zarážkou z ušľachtilej ocele.

Textilná nosná páska je vďaka vložkám Kevlar nanajvýš  stála v tvare,  lamely sa tak dajú viesť  bez hluku, protisklzovo a bezpečne pomocou dvojdielnych kĺbov z plastu a spony z ušľachtilej ocele. Systém ECN® zlepšuje funkčnosť a vylepšuje vlastností  žalúzií.

 

Výhody a funkčnosť

- presné zbalenie lamiel,
- výroba menších a užších krytov tzv. kastlíkov,
- vyššia stabilita žalúzií vo vetre a dlhšia životnosť.