Spať na úvod

Pod zastrešenú pergolu môžete tiež odparkovať svoje auto. Predstavujú dizajnový prvok, ktorý oživí vaše okolie a má navyše praktický význam.

V minulosti bolo dominantným materiálom na výrobu záhradnej konštrukcie bez integrálneho zastrešenia najmä drevo. Pergoly slúžili najmä ako opora pre popínavé rastliny. Dnes môžete siahnuť po modernejšej variante a vybrať si hliník. Tento materiál je trvácnejší, omnoho praktickejší na údržbu a starostlivosť a navyše pôsobí moderne a dizajnovo.

Hliníkové pergoly

Moderné hliníkové pergoly inštalované k domu, ale aj k reštaurácii či hotelu môžu byť rôzne veľké, podľa potrieb a požiadaviek klienta. Ak nepresahujú 25 m2  nepotrebujete ani stavebné povolenie či súhlas suseda. Na výber je z veľkého množstva farebných prevedení, doplnkov a vybavenia, ktoré sa väčšinou vyberajú tak, aby ladili k fasáde a exteriéru domu.

Význam pergoly

Prvoradou funkciou pergoly v záhrade je ochrana pred nepriazňou počasia. Či už usporadúvate rodinné stretnutie, party s priateľmi alebo si chcete len tak posedieť pri kávičke, je fajn ak vás nevyruší dážď alebo naopak nepáli vám na hlavu horúce slnko.

Prinesú Vám pohodlie a každá terasa či záhrada zaručene získa s hliníkovou pergolou moderný nádych. Stane sa miestom Vášho relaxu a oddychu.